Všetko, čo potrebujete vedieť o BARF
16.6.2022, 19:30
Ako zdržať alebo oddialiť použitie antibiotík, 21.7.2022

Riati Scarborough

Dr. Riati Scarborough BVSc ( Hons ) PhD Candidate

Ri vyštudovala veterinárnu medicínu na Univerzite v Melbourne v Austrálii v roku 2003. Pracovala v zmiešanej ako aj malozvieratníckej praxi, napokon však našla cestu vo výskumnej práci v rámci verejného zdravia. Niekoľko rokov štúdia humánnej medicíny pred nástupom na veterinárnu fakultu, v nej zachovalo veľký záujem o OneHealth koncept. Teraz je späť na veterinárnej škole v Melbourne a na multidisciplínovom Národnom centre pre antimikrobialny dozor (Austrália), kde si robí doktorát a snaží sa poraziť jednu z najvačších a najzávažnejších výziev OneHealth - antimikrobiálnu rezistenciu.  

Jej výskum je zameraný na kognitívne, emocionálne a praktické faktory suboptimálneho používania antibiotík vo veterinárnej medicíne. Tieto informácie používa na tvorbu podkladov na podporu veterinárov - primárne tých v malozvieratníckej praxi  - aby použivali antibiotiká s rozvahou. Má optimistické posolstvo - ak viacero veterinárov urobí každý deň malé pozitívne zmeny, prinesie to obrovským pozitívny rozdiel. 

Ak nepremýšľa nad antimikrobiálnou rezistenciou - alebo ak nevozí svoje dve deti okolo Melbourne - rada pečie, šije a chodí behať so svoji dvomi nezbednými teriérmi - Pretzlom a Frodom.